Лист МОН про забезпечення функціонування системи атестації наукових і науково-педагогічних кадрів
Організатори: Балтійський науково-дослідний інститут проблем трансформації економічного простору (Латвія) за підтримки Причорноморського науково-дослідного інституту економіки і інновацій (Україна).
Голова організаційного комітету академічного стажування:
Meelis Kitsing Professor, Dr. of Economics, Internship Program Manager, Centre for Free Economic Thought, Baltic Research Institute of Transformation Economic Area Problems (Latvia);
Kostiantyn Shaposhnykov Professor, Dr. of Economics, Head of Black Sea Research Institute of Economy and Innovation (Ukraine).
Форма участі: Стажування проводиться без відриву від виробництва згідно Статуту інституту та договору про співпрацю в сфері науково-технічної та освітньої діяльності в рамках створення наукового кластеру «Інтермаріум» (Литва, Латвія, Польща, Молдова, Україна).
Мова стажування: латиська, англійська, українська, російська.
Програма стажування включає в себе: ознайомлення з історією розвитку освітньої системи Латвії через офіційний інформаційний портал Міністерства освіти Латвії; ознайомлення зі спектром профільних спеціальностей в галузі економіки та управління, системою роботи Латвійської національної бібліотеки; вивчення нормативної бази, що регулює підготовку кадрів в системі вищої освіти Латвії; підготовка тез науково-методичної доповіді за обраною проблематикою (профілем роботи здобувача); отримання збірника доповідей та міжнародного сертифікату про проходження стажування за підписом керівника програми стажування.
Перелік спеціальностей, для яких можливе проходження стажування:
1. 051. Економіка.
2. 292. Міжнародні економічні відносини.
3. 071. Облік та оподаткування.
4. 072. Фінанси, банківська справа і страхування.
5. 073. Менеджмент (за видами).
6. 281. Публічне управління та адміністрування.
7. 075. Маркетинг.
8. 076. Підприємництво, торгівля і біржова діяльність.
9. 241. Готельно-ресторанна справа.
10. 242. Туризм.
11. 232. Соціальне забезпечення.
12. 028. Менеджмент соціокультурної діяльності.
13. 256. Національна безпека (економічна безпека).
У науково-педагогічному стажуванні можуть брати участь науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, наукові співробітники наукових установ, докторанти, аспіранти, здобувачі. Учасникам необхідно до 10 лютого (включно):
1) Заповнити заявку;
на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. надіслати:
2) тези науково-методичної доповіді за профілем роботи здобувача;
3) скановану копію квитанції про сплату організаційного внеску.
Навчальне навантаження стажування становить 6 кредитів (180 годин) і розподіляється наступним чином:
Назва модуля | Кількість годин |
Віртуальна екскурсія через офіційний інформаційний портал Міністерства | 20 |
Ознайомлення зі спектром профільних спеціальностей в галузі економіки та управління, системою роботи Латвійської національної бібліотеки |
60 |
Вивчення нормативної бази, що регулює підготовку кадрів в системі вищої освіти Латвії | 20 |
Підготовка тез науково-методичної доповіді за обраною проблематикою (профілем роботи здобувача). Збірник тез після присвоєння ISBN буде розміщений в репозитарії Національної бібліотеки Латвії | 40 |
Індивідуальна робота | 40 |
Загальна кількість годин | 180 |
Увага: при не виконанні програми стажування сертифікат не видається. Крім того, для співробітників з непрофільною освітою (не економічною) рекомендується отримання окремої довідки-підтвердження про відповідність тематики стажування профілю роботи здобувача. Довідка видається Причорноморським науково-дослідним інститутом економіки та інновацій, до довідки додається засвідчена копія угоди Інституту з Балтійським НДІ проблем трансформації економічного простору (м. Рига, Латвія). Вартість довідки оплачується окремо і становить 100 гривень.
Кожен учасник стажування отримує сертифікат про проходження науково-педагогічного стажування (двома мовами із зазначенням погодинної програми) та збірник тез науково-методичних доповідей. Сертифікат про проходження науково-педагогічного стажування є документом, який підтверджує проходження стажування у науковій установі в країні, яка входить до Європейського Союзу, на здобуття звання доцента, професора і старшого дослідника відповідно до п. 2.1, 2.2, 2.3,2.5, 2.7 Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам, а також враховується під час ліцензування та акредитації освітніх послуг.
Організаційний внесок:
Організаційний внесок учасника науково-педагогічного стажування становить 130 євро. Розраховується в гривневому еквіваленті за курсом НБУ на момент здійснення платежу і використовується на покриття транспортних витрат, а також витрат, пов'язаних з оплатою праці керівника стажування, виготовленням міжнародних сертифікатів, використанням офіційного інформаційного порталу, публікації збірника тез доповідей і його поштовою розсилкою учасникам. Учасникам необхідно перерахувати вартість внеску після прийняття тез доповіді оргкомітетом. Реквізити для оплати будуть надані після отримання матеріалів.Увага: проходження науково-педагогічного стажування без підготовки і публікації тез науково-методичної доповіді неможливе.